Swedbank nav samazinājusi, cik naudas var izņemt no kontaNav taisnība – apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors neapzināti maldina vai melo

Sociālajā medijā Facebook kāds zināms maldinātājs lēš, ka Swedbank vairs neļauj no konta izņemt “lielākas naudas summas”. Viņš to pamato ar bankas ieviestajām izmaiņām attālināto bankas pakalpojumu limitos. Tā nav taisnība. Ieviestie limiti paredzēti, lai ierobežotu krāpniecību, klients pats tos var nomainīt un tie nekādi neskar skaidras naudas pakalpojumus.

Ieraksta autors raksta:

“Tev nebūs pirms bankas bankrota lielākas summas izņemt. Savējais ir jāsavāc…. Tiesa Zviedrijā arī uzņem apgriezienus.”

Ierakstu pavada kāda Apollo.lv raksta ekrānuzņēmums, kurā redzams tikai virsraksts.

Lai ierobežotu krāpnieku pieeju naudai, 23. maijā Swedbank paziņoja, ka samazina internetbankas un mobilo maksājumu dienas un mēneša limitus. Proti, banka izskatīja, kādi ir katra lietotāja līdzšinējie izdevumi un samazināja pārskaitījumu limitus līdzlīdzīgām summām. Ja lietotājs nav apmierināts ar jaunajiem limitiem, tos var atkal palielināt internetbankas iestāstījumos un izmaiņas nekavējoties stāsies spēkā. Arī limitu griesti nav samazināti.

Šīs limitu izmaiņas nav nekādā veidā saistītas ar to, cik skaidras naudas var izņemt Swedbank bankomātos vai bankas filiālēs. Patlaban skaidras naudas izmaksas limits ir 7500 eiro mēnesī vai 15 000 eiro, ja klients sazinās ar banku telefoniski vai klātienē.

Swedbank mediju attiecību vadītājs Jānis Krops Re:Check skaidro, ka internetbankas un mobilo maksājumu limitus samazināja, lai cīnītos pret krāpniecību. “Ja klients kaut kāda iemesla dēļ ir izpaudis datus un ielaidis internetbankā krāpniekus, tad krāpnieki nevarēs nozagt vairāk naudas, jo viņiem vajadzētu pierunāt klientu vēl papildus palielināt arī limitus, kuru palielināšanai nepieciešama atkārtota klienta autentifikācija ar PIN2,” norāda Krops.

Secinājums: Swedbank nav samazinajusi skaidras naudas apjomu, kuru ļauts izņemt no bankas konta. Tāpat nav mainīti pārskaitījumu limitu griesti.

Šis raksts ir daļa no Re:Check darba, pārbaudot iespējami nepatiesus vai puspatiesus Facebook ierakstus, attēlus un video. Par Re:Check sadarbību ar Facebook lasiet šeit.
Visus Re:Check rakstus lasi ŠEIT!
Ja arī jūs redzat apšaubāmu apgalvojumu, sūtiet to mums uz recheck@rebaltica.com

Par projektu: Re:Check ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica paspārnē strādājoša faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības virtuāla laboratorija. Pārbaudīto faktu vērtējumam izmantojam sešas iespējamās atzīmes un krāsas: patiesība (izteikums ir precīzs un faktoloģiski pierādāms), tuvu patiesībai (apgalvojums ir lielākoties patiess, taču ir pieļautas sīkas neprecizitātes), puspatiesība (apgalvojums satur gan patiesu, gan nepatiesu informāciju, daļa faktu ir noklusēta), drīzāk nav taisnība (apgalvojumā ir kripata patiesības, taču nav ņemti vērā būtiski fakti un/vai konteksts, līdz ar to izteikums ir maldinošs), trūkst konteksta – tiek salīdzinātas nesalīdzināmas lietas, izteikums ir pretrunā ar paša iepriekš teikto vai darīto vai trūkst būtiskas papildu informācijas un nav taisnība (apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors neapzināti maldina vai melo). Vērtējumu piešķir vismaz divi redaktori vienojoties. 

Ziedo ar PayPal
NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712
Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.